Ana SayfaHizmetlerCilalama Hizmetleri


Cilalama Hizmetleri


cilalama hizmeti 1

Ankara’da zemin cilalama konusun’da bilgisi olan çok az firma vardır. Ankara temizlik firmaları arasında cilalama konusunda profesyonel olan firmamız müşterilerimize hizmet vermek için devamlı büyüyerek gelişiyoruz. Cilalama işlemi ciddi derece’de profesyonellik istemektedir. Yanlış uygulanan cilalar uygunlandığı zemin’de telafisi imkansız sonuçları meydana getirir. Örnek vermek gerekir ise, mermer bir zemine uygulanılacak kristalize cila uygulaması profesyonel olmayan ve bu işi bilmeyen bir personel tarafın’dan uygulanılır ise cilayı mermerin üstün’de yakamaz ve mermer yüzeyin üstü sanki süt dökülmüş gibi lekeli kalır ve geri döndermek aşırı maliyet ve zaman alır. Püsküllü paspas yardımı ile uygulanabilecek olan epoksi zemin cilası yine bu işi bilmeyen personeller tarafından yapılır ise parlaklık ve canlılık’tan çok, mat bir görünüm oluşma’sına neden olur. Ankara temizlik şirketleri için’de bu konuda referans sunabilecek olan CSS Endüstriyel Temizlik Hizmetleri tüm cilalama hizmetlerin’de profesyonellik’le bu işi yapabilmekte’dir. Cila uygulamaları yapılan zeminler genellikle şöyledir; mermer zeminler, mermer zeminlere en sık uygulanılan cilalar kristalize cila ve süt ciladır. Krıstalize cila uygulaması püskürtme yönetemi ile  mac makinası ile yakılarak uygulanır. Süt cila ise püsküllü paspas kullanarak yayarak atılır.

cilalama hizmeti 2

Cilalar

Büyük molekül ağırlığına sahip primer alkollerin yağ asitleri ile yaptığı esterleridir. Bugün sentetik yolla elde edilen cilalar da vardır. Suda erimezler. Buharlaşmadan kururlar, bu nedenle yüzeyde bir tabaka oluştururlar. Çeşitli şekillerde (Sıvı, katı, krem, sprey ve benzeri) Olabilirler. En fazla kullanılanlar sıvı cilalardır . Uygulama sırasında yüzeyin temiz olması gerekir. Yenilenme istendiğinde, yüzeyde bulunan artıklarının giderilmesi için mutlaka sıcak su ve temizlik maddesi Kullanılmalıdır. Yüzeylerin pürüzsüz, parlak ve güzel görünmesini sağlayan cilaların eses göreve yüzeyinem, aşınma, mikroorganizma ve çizilmelere karşı korumaktır. Yüzeyin Cilalanmasında dikkat edilmesi gereken konu, Kaymamasının sağlanmasıdır. Bu amaçla kayma direnci denenmiş Diyarlar uygulanmalıdır. Cilalama işlemi yılda birkaç kez yapılmalıdır. Yüzeyleri parlaktırtmak için temizlik maddeleri ile bir arada üretilmiş ve günlük kullanıma sunulmuş cilalar da mevcuttur. Cilalar solvan veya Su esaslı olabilir. Solvans esaslı olanlar silikon ve sentetik reçineler Polivinilklotür -PVC, plastik ve Termo plastik yüzeylerde tahrip edici olmaları nedeniyle kullanılmamalıdır. Buna karşın su esaslı olanlar olumsuz etkileri olmadığından geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Yüzey korunması, görünüm ve hijyen sağlayan cilaların seçiminde; Yüzeyin Türü, trafiğin miktarı, temizlemezsekkle, uygulama ve uzaklaştırma kolaylığı gibi hususlar göz önünde tutulmalıdır.

Sık Kullanılan Cilalar

Secura Mat Yoğun Trafik Cilalar
Aşınması çok zor ve dayanıklılık seviyesi çok yüksek olan, kaplanmış epoksi, pvc,poliüretan,kauçuk,gıranit, beton  ve mermer zemin döşeme ve kaplamalarının dayankıklılığını artımaya ve korunmasına yönelik polimer + poliüretan cila malzemesidir. Temizlik ya da montoj sonrasında uygulaması yapılır. Uygulandığı zemin üzerinde yürürken oluşabilecek kazalara karşı son derece yüksek emniyet sağlayan kaymaz, mat bir koruyucu film tabakası oluşturur. E DIN 51 131 standardına uygun bir cila’dır. Ayrıca DIN 18 032 standardının spor merkezlerin’de kullanılan zemin döşemesi ile ilgili şartlarına da uygundur.

Ultra Parlaklık Veren Yoğun Trafik Cilalar
Bu cilada Mat Yoğun Trafik Cilalar ile aynı özellikleri taşır. Farkı mat görünümlü değil, parlak görünümlü’dür.

Medica Parlak Görünümlü Yoğun Trafik Cilalar
Yeni uygulanmış zemin döşemelerin’de ya da detay temizliği bitmiş zemin döşemeleri için özel bir cila malzemesi’dir. Son derece uzun ömürlü kullanıma sahip olan malzeme, uygulama yapıldığı yüzeyler üzerin’de, döşemeye dezenfektan kimyasalı’nın nzarar vermisi’ne karşı uzun vadeli koruma sağlayan ince bir tabaka oluşturur. Bu cila hastane ve ameliyathane’lere yapılan pvs, epoksi ve vinil döşemeler için üretilmiştir.

cilalama hizmeti 3


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara