Ana SayfaHizmetlerEndüstriyel Tesis Temizliği


Endüstriyel Tesis Temizliği


endüstriyel tesis temizliği image 1

Endüstriyel Tesis: üretim faktörlerinin bir arada bulunduğu kitlesel boyutta yarı mamul ya da tam mamul ürünlerin işlenip üretildiği entegre ya da yarı entegre  organizasyonlardır. Bu tür Tesislerde girdi ve çıktı miktarına bağlı olarak yüksek düzeylerde enerji tüketimi, çevresel etki oluşturan ses gürültü tehlikeli atık geri dönüşüme tabi atıklar gibi fire ve yan çıktılar,  yüksek miktarlarda iş gücü ve teknoloji kullanımı etkenleri söz konusudur.  Endüstriyel tesisler gerek hizmet gerekse üretim alanında birçok farklı sektörde girdi ve çıktı etkisi oluşturan  bir yapıya sahiptir.  Genelde şehrin biraz uzağında Organize Sanayi ya da büyük sanayi bölgelerinde kurulup işletilen endüstriyel tesisler bir ülkenin ekonomik gelişmişliğin bir göstergesi olmakla beraber iş ve istihdam yaratma noktasında da ülkenin can damarları konumundadır.

Tesis Temizliğinde Önemli Bilgiler

Endüstriyel tesisler yapıları gereği idari olsun işçi olsun kalabalık çalışan sayıları, yüksek teknolojili makine ve ekipmanlar, üretime bağlı tehlikeli ve kirletici çıktıların olması nedeniyle gerek rutin temizlik süreçleri gerekse belirli zamanlarda  ihtiyaç duyulan detaylı temizliklerinin yapılması esnasında diğer tüm temizlik süreçlerinden farklı olarak  üst seviyede iş güvenliği önlemleri ve bu alanda özel eğitim almış tecrübeli temizlik personellerini gerektirir. Ankara temizlik firmaları arasında Endüstriyel tesis temizliği alanında uzmanlaşmış firmamız bu tür  projelerde işe başlamadan önce titiz bir proje hazırlığı yapar.  Projeye has belirlenen risk analizine göre her sabah işe başlamadan önce o günkü iş programında  temizliği yapılacak istasyonlarda kullanılacak malzeme ve ekipmanların  belirlenmesi ile kişisel koruyucu donanımların hazırlanmasından sonra iş güvenliği açısından üzerinde hassasiyetle durulması gereken noktalar belirlenir. Bu bölgelerin temizlenmesi ile ilgili özel teknik ve yöntemler uygulamaya konulur.

endüstriyel tesis temizliği image 2

Endüstriyel Tesis Temizliği esnasında uygulama sahasında gerekli iş güvenliği önlemlerinin alınmış olmasına,  çalışan personellerin kişisel koruyucu ekipmanları kullanıyor olmasına, saha içerisinde çalışma yapan forklift, taşıyıcı, kamyon, vinç gibi makinelerin durdurulmuş olması ya da kontrollü kullanılmasına, yeterli seviyede aydınlatma ve havalandırmanın olmasına, İş Güvenliği ve operasyon açısından gözlemci bir süpervisör/şef gözetiminde yapılmasına dikkat edilmelidir. Çalışan personellerin gerek dikkatlerinin dağılmaması Gerekse daha verimli çalışabilmeleri için çay ve yemek ara molalarının kullandırılması önemlidir.

endüstriyel tesis temizliği image 3

Yapılan araştırmalar yoğun bir şekilde faaliyet gösteren kişiler tesislerin canlı olarak temizlenmesi çalışanların iş ve meslek hastalığına yakalanma riskini azaltmak de ve bununla birlikte üretime yönelik veriminde artırılmasını sağlamaktadır. Eğer Sizinde tesisinizde Böyle bir ihtiyacınız varsa ne yapacağınıza karar vermeden önce mutlaka bizi arayın. Ankara temizlik şirketleri içerisinde kurumsal yapısı ve profesyonel yaklaşım şekli ile endüstriyel tesis temizliğinde en tecrübeli ekibe sahip olmanın da verdiği rahatlıkla sizleri de zengin referans listemiz eklemiş olmaktan büyük mutluluk duyarız.


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara