Ana SayfaHizmetlerİnşaat Sonrası Temizlik


İnşaat Sonrası Temizlik


inşaat sonrası temizlik resim 1

Ankara Temizlik Firmaları arasında inşaat sonrası temizlik ve tadilat sonrası temizlik alanında da CSS Endüstriyel Temizlik Hizmetleri firması olarak, işyeri, dükkan, mağaza, ofis, kamu yada özel kurumlar, laboratuvar, hastane, okul vb.. eğitim kurumları, rezidanslar, AVM veya ev inşaatı ya da tadilatının ardından arkasında bırakılan ve temizlenmesi zor olan kirleri en kısa sürede en iyi şekilde temizlemek için hizmet vermektedir. İnşaat sonrası kaba temizliğin ardında bazı alanların temizlenmesi neredeyse imkansızdır. Temizlik sonrası ortamda asılı kalan küçük partikül ve tozların kısa bir süre sonra zemin ve eşyaların üzerine yerleşmesi ve mesleki tabirle kusma olarak isimlendirilen ıslak temizlik çalışmasından sonra temizlik yapılan yüzeylerin kuruması ile ortaya çıkan kalıntı, tortu ve inatçı kirlerin tamamen yok olması için özel temizlik ekipmanları ile yapılan çalışmalar gereklidir. İnşaat sonrasında kaba temizliğin tamamlanmasından sonra özelikle ıslak zemin banyo tuvalet fayanslarında, parkelerde, balkon ve teras zeminlerinde bulunan kireç veya alçı izlerinin tamamen kaldırılarak temizlenmesi için alanında profesyonel birilerinin müdahale etmesi gerekmektedir. Bu temizliğe de kaba temizlikten sonra yapılması nedeniyle ince detay temizliği denilmektedir. İnşaat sonrası temizlik de önemli olan bir hususta en sık yapılan hatalardan biri olan sulu çalışma gereği nedeniyle ahşap ve parke alanların aşırı ıslanma ve uzun süre ıslak bir şekilde beklemesine bağlı olarak şişmesi ve bozulması şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bir diğer riskli uygulamada özellikle İnşaat ve tadilat sonrası temizlik derdi sıklıkla kullanılan kireç ve pas çözücü kimyasallar kullanım oranlarının fazla olmasına bağlı olarak inoks çelik, metal, mermer ve fayans alanlarda oksitlenme bozulma ve renk atması riskidir. Çoğu zaman böyle hatalı bir uygulamanın geri dönüşü yoktur ve malzemenin yenilenmesi gereğini doğurur. İşte bütün bu risklerden sadece ve sadece bu alanda uzun yıllar tecrübe edinmiş ve bilgi birikimine sahip uzman bir kadro ile hizmet verebilen firmalarla kurtulabilirsiniz. Biz Ankara inşaat sonrası temizlik firması olarak temizini yaptığımız her alanın bozulma kırılma ve benzeri tüm zararlarına karşı garantisini veriyoruz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler;

Ankara temizlik firmaları arasında Ankara inşaat sonrası temizlik hizmeti veren firmamız gerek tecrübeli uzman ekibi gerekse kullandığı kaliteli malzeme ve ekipmanları ile size en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. İnşaat ve tadilat sonrası temizliği için müşterilerimizin fiyat teklifi toplama aşamasında özelikle dikkat etmeleri gereken en önemli hususun bu temizliği hayatlarında en fazla bir ya da birkaç kez yaptıracaklarının farkında olarak değerlendirme yapmalarıdır. Bazen işini profesyonelce yapan özellikle inşaatı yeni tamamlanmış sıfır yapılarda tüm yüzey ve malzemeleri hiçbir şekilde zarar vermeden bilimsel ve ispatlanmış yöntemlerle temizleyen kurumsal firmalar çok küçük fiyat farkları ile müşteri tarafından tercih edilmemekte ve maalesef işi ehil olmayan firmaların yapması sonucu geri dönüşü imkansız olan zararlar meydana gelmektedir. Çoğu zaman iş güvenliği kurallarına da riayet etmeyen bu tür firmalar sigortasız personel çalıştırdıkları içinde hem kendileri hem de müşteri için büyük riskler almaktadırlar.

inşaat sonrası temizlik resim 2

İnşaat sonrası temizlik de önem arz eden bir Diğer husus ise yukarıda da belirttiğimiz gibi Kaliteli, TSE vb..standartları olan ve o işi uygun malzeme ve kimyasalların kullanılmasıdır. Özellikle kullanılacak olan kimyasal maddelerin Ürün Bilgi Formlarını olması ve bu yönde personellerin eğitilmiş olması gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki senin izinin hangi alan olursa olsun kimyasal madde kullanımında optimum miktarlar gözetilmeli Mümkün olduğunca uzmanlık ve emek yoğun çalışılarak Kimyasal madde kullanımı minimum düzeyde tutulmalıdır.  Bu sayede çevreye en az zarar verilmesi ve ekolojik dengenin korunması adına gelecek nesillere daha yaşanır bir dünya bırakabilir ve insanlık mirasına olan saygımızı göstermiş oluruz.

Ankara inşaat sonrası temizlik firması olarak şimdiye kadar üstlendiğimiz tüm projeleri başarılı bir şekilde sıfır iş kazası istatistiği ile ve %100 müşteri memnuniyeti sağlayarak tamamladık. Bu anlamda zengin referans sistemi bizim en büyük gururumuzdur. Ankara temizlik şirketleri olarak, inşaat sonrası temizlik işlemlerinizi sağladığımız iş bölümü sayesinde kısa süre içerisinde en iyi kaliteyi sunarak gerçekleştiriyoruz. Sizler de alanında uzman personelleri ve özel ekipmanları ile gerçekleşen kısa süreli çalışma ile kaliteli sonuçlara ulaşmak istiyorsanız, bizleri tercih edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

inşaat sonrası temizlik resim 3


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara