Duvar Kağıdı Temizliği Nasıl Yapılır

Ana SayfaHaberlerDuvar Kağıdı Temizliği Nasıl Yapılır


Duvar Kağıdı Temizliği Nasıl Yapılır


CSS AnkaraClean - 2020-05-31


Evet bu yazımızda Ankara Temizlik Firmaları olarak <a href="https://www.ankaratemizliksirketleri.vip/" rel="ugc dofollow">Ankara Temizlik Firmaları</a> duvar kağıdı nasıl temizlenir yada duvar kağıdı nasıl parlar sorularını cevaplayacağız. Duvar kağıtlarımızın evimizin eşyasını, dekorunu gösteren, ambiyansının merkezi olan uygulamalardır. Tabi kağıdın kalitesi, deseni, kullanılmış olan malzemesi, yapışkanı bunlar önemli. Yani duvar kağıdımızı temizleyelim derken ona zarar vermememiz lazım ki daha sonra başımıza iş alır o bölgeyi değiştirmek zorunda bile kalabiliriz. 

Öncelikle eğer mümkünse duvar kağıdımızın marka model ve bakım bilgilerine ulaşalım. Bu bilgiler bize nasıl ve ne ile temizliğinin yapılacağının bilgisini verecektir. Eğer bu mümkün değil ise duvar kağıdı temziliğine başlamadan önce uygulayacağımız kimyasal yada solüsyonu mutlaka kör nokta olarak tabir ettiğimiz evin dip köşe kapı arkası görünmeyen alçak bir duvarında avuş içi kadar bir alanda denemeliyiz. Böyle bir Demo uygulaması ile kağıdın uygulamaya nasıl cevap verdiği işe yarayıp yaramadığınıda anlamış oluruz. Unutmayınki temizlik esnasında ne kadar çok baskı uygularsak, güçlü kimyasallar kullanırsak, duvarı uzun süre ıslak nemli bırakırsak o derece risk alırız renk açılmaları duvardan yapışma yerinden ayrılmalar olabilir. Özelikle mobilya ve çerçeve arkaları, kalorifer radyatör petek arka ve üstleri dalga dalga iz, karartı olabilir, çocuğumuz elinde kalemle duvarı boyamış olabilir. buraları iyice temizleyelim derken diğer alanlarla arasında renk ton farkları olabilir bu konuya dikkat etmek lazım.

Şimdi bu işi yapmak için gerekli malzemeler : sağlam bir merdiven, bir kaç tane mikrofiber bez yada havlu bez, marketlerden bulabileceğiniz 30 cm - 40 cm genişliğe sahip mop takımı, su kovası. Kimyasal olarak sıvı ya da toz beyaz sabun, arap sabunu yada yine marketlerden alınabilecek duvar kağıdı temizliği için satılan spreyler olabilir. Temizliği ılık su ile yapmanız ve suyunuzu kirlendikçe sık sık değiştirmeniz gerekir. Her alanı eşit baskı yaparak eşit miktarda atlamadan silin. Ara ara geriden kurumuş haline bakın işe yarıyormu, renk ton farkı varmı diye. Sıkıntı yoksa yorucuda olsa devam edin ve bitirin. Kullanacağınız kimyasal miktarında çok aşırıya kaçmayın ki aşındırıcı etkisi olmasın ve mutlaka ayrı bir bez ve kova ılık su ilede duvarı durulayın ve kurulama bezi ile silin. Genel olarak sonuştan memnun değilseniz daha farklı leke çıkarıcı etkisi yüksek sprey yada kimyasalları su ile belirli oranda karıştırarak deneyebilirsiniz ancak önce kör bir alanda demo yapmayı unutmayın.

CSS Cleaning Service Solution Endüstriyel Temizlik Hizmetleri sağlıklı günler diler. 


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara