Temizlik İpuçları

Ana SayfaHaberlerTemizlik İpuçları


Temizlik İpuçları


CSS Temizlik - 2020-05-19


Bu yazımızda Temizlik İpuçları vererek ister eviniz ister işyeriniz olsun günlük hayatta ihtiyaç duyabileceğiniz pratik ekonomik hızlı temizlik çözümleri sunduk. işinize yarayabilecek bu temizlik tiyoları ile zaman ve para harcamadan sonuca ulaşmanız dileğiyle.

Otoparklardaki lastik izleri nasıl çıkartılır?

Kir ve cila sökücü kimyasalı kullanmanız gerekmektedir.

Kullanış Şekli:Kir ve cila sökücü belli oranda su ile karıştırmadan kullanılmaz. Aldığınız kir ve cila sökücünün özelliğine göre ortalama 1/3 oranında (1 ölçek kir ve cila sökücü 2 ölçek su) su ile karıştırınız ve lekelerin üzerine oto fırça yardımı ile bol miktarda sürünüz ve en az 6 dakika bekledikten sonra otomat Makinesi veya oto fırça ile sulu bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Camlardaki oksitler nasıl giderilir?

Siliskat özellikli kimyasallar kullanılır.

Kullanış şekli:Kullandığınız kimyasalın özelliklerine göre farklılık göstersede 1/2 oranında sulandırılmış siliskat özellikli kimyasalınızı camınızdan oksit hafif derecede ise cam peluşu ile uygulayabilirsiniz, ağır bir oksitlenme varsa keçe yardımı ile ovalamanız gerekmektedir. Eğer keçe ile ovalamanıza rağmen oksit azda olsa kalıyorsa cam jileti ile müdahale etmek gerekebilir.

Kararmış lekeli mermerler nasıl temizlenir?

Kir ve cila sökücü kullanılır. 

Kullanış şekli: Taş mermerlerde kir ve cila sökücü sulandırılarak mach makinesi veya otomat makinesi ile kullanılır. Mermerler kısmen temizlenir ama biraz mat durabilir, parlaması için kristalize cila veya süt cila uygulaması yapmanız gerekebilir.

Camlardaki etiket ve yapışkanlar nasıl çıkar?

Cam jileti ile ıslak kazıma yapılır.

Uygulama Şekli: Öncelikle etiket ya da yapışkan bol su ile ıslatılır ve en az 5 dakika ara ara ıslatılarak yumuşaması beklenir. Ardından cam kazıma aparatı ve jileti ile uygun açı ile dibinden düzgünce kazınır.

Depo veya İşyeri zeminindeki madeni gres, motor yağı izleri nasıl çıkar?

Uygun absorbe malzemesi ve kimyasallar uygulanır.

Uygulama Şekli: Eğer yeni dökülmüş ve zeminde bol miktarda ise öncelikle saman, talaş, nişasta, un, artık çaput vb.. malzemelerle mümkün olduğu kadar absorbe edilir emdirilerek zeminden kaldırılır. Kalan kısım çamaşır deterjanı ve fırça ile ovularak bol su ile çekçek yardımı ile çekilir. Bu yöntem etkili olmaz ise yağ sökücü yada konsantre alkali yağ çözücüler kullanılabilir.

Keçeli kalem izleri nasıl silinir?

Kolonya yada alkol, tiner ya da diş macunu ile silinir. Bunlardan birisi mutlaka kalem izini silecektir.

Evsel alanda hijyenik temizlik nasıl olur?

Marketten alacağınız beyaz sirke ve karbonatı hemen her yerde koku giderici , mikrop öldürücü amaçla çekinmeden kullanabilirsiniz. Lavabolarınızı, ıslak zemin fayanslar, buzdolabının içi, kötü kokan lavabo ve bulaşık makinası, kuvet vb.. hemen her yerde beyaz sirke ve karbonatı kullanabilirsiniz.

Deri eşyaların temizlik ve bakımı nasıl olur?

Pahalı kimyasallara para harcamadan doğal yöntemlerle bakım ve temizlikleri yapılabilir. Deri cüzdan, ayakkabı, deri çanta, ev ve araba deri koltukları için ılık suda çözeceğiniz arap sabununu bir süngerle silin sonra ılık suyla durulama amaçlı bezle silin. Kuruduğunda varsa sıvı vazelin yoksa normal vazelinle ovalayarak bakım yapın.

Su Isıtıcısı, Ütü, Çaydanlık temizliği nasıl olur?

Bunlar zamanla kireçlenir içlerine sirkeli su koyup ısıtın kirecin kalktığını göreceksiniz.

Tüm bu ve buna benzer temizlikle alakalı sorularınızda Ankara Temizlik Firmaları arasında ilklerde yer alan CSS Endüstriyel Temizlik Hizmetleri olarak bizi her zaman 0 312 988 03 30 nolu numaramızdan ücretsiz olarak her konuda danışmak için arayabilirsiniz.


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara