Endüstriyel Dağcılık ve İple Erişim Hizmetleri

Ana SayfaHaberlerEndüstriyel Dağcılık ve İple Erişim Hizmetleri


Endüstriyel Dağcılık ve İple Erişim Hizmetleri


CSS Temizlik - 2019-11-07


İster kentsel ister endüstriyel alanda olsun geleneksel tekniklerle ulaşamadığınız yüksek, derin alanlardaki tüm işlerinizi endüstriyel dağcılık ve iple erişim hizmetlerimiz (rope access and industrial climbing) kapsamında çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu işi dağcılığı, yüksek tırmanışı spor olarak yapıp daha sonra profesyonel meslek olarak devam eden uzman eğitimli personellerimizle yapmaktayız. Dağcılık eğitimleri oldukça zor ve uluslararası kabul görmüş eğitim kurumları tarafından IRATA (international Rope Access Trade Association) verilen sertifikalar ile yapılabilmektedir. Bkz. https://irata.org/  Bununla birlikte ekipler ilkyardım ve kurtarma yeteneğinede sahip olmaktadır.

İple erişim ya da iple tırmanış esnasında kullanılan malzeme ve ekipmanlar oldukça yüksek kaliteli ve uluslararası standartlara sahip olmak zorundadır. Ancak bu sayede güvenli bir tırmanış yada iniş sağlanabilir. Dağcılık ile dış cephe silimi yapmak için katlanılan maliyet personel işçilik giderinin fazla olması nedeniyle her ne kadar yüksek görünsede geleneksel sepetli vinç ya da iskele ile yapılan iş kıyaslandığında birim zamanda neredeyse on kat daha fazla iş yapılabildiği için daha ekonomik olmaktadır. Buna ek olarak dağcılık sistemi ile yapılan işlerde çevreye verilen rahatsızlık minimum düzeydedir, binanın zemininden bağımsız çalışılır ki bu durum park etmiş araçlarla birlikte akan araç ve yaya trafiğine engel teşkil etmez. Hem yapı sakinleri hem müşteriler hem de misafirleriniz farklı ve heyecan verici bir deneyim yaşar. Kısa zamanda işin bitirilmesine bağlı olarak bir memnuniyet oluşur. 

İple Erişimde (rope access) Dış Cephe Silim işine ek olarak ihtiyaca göre bir çok farklı amaç için faydalanılabilecek bir uygulamadır.  Buna göre klima, makina parça, reklam panosu, ışıklandırma vb.. her türlü montaj işi, her türlü bakım onarım ve yenileme işleri, dış cephe boyama, dış cephe silikonlama, dış cephe pimaş ve boru değişimi, cephe alüminyum işi, dış cephe cam değişimi gibi bir çok ihtiyaca cevap verebilmektedir. endüstriyel dağcılık ve iple erişim hizmetini yapı üzerinde geleneksel vinç ve sepet sistemi bulunsa bile daha az zaman alması, düşük maliyetli ve verimli bir sistem olması nedeniyle her zaman tercih edebilirsiniz. Bu şekilde sepetli vinciniz için her yıl yaptırmanız gereken rutin bakım, onarım masraflarından da kurtulmuş olursunuz. 

Ekip halinde yapılan dağcılık ile silim işinde en üst seviyede iş güvenliği uygulamaları söz konusudur. Öncelikle dağcının kullandığı ekipman, malzeme ve donanımlar birinci sınıf kalitede bilindik markalardır. Dayanımı yüksek ve sırf bu iş için tasarlanıp üretilmişlerdir. Sistem temel olarak bir asıl ve birde yedek ip sistemi ile en az iki noktadan sabitleme ile işler. Herhangi bir düşme riskine karşı sistem otomatik yavaşlatıcı bir mekanizmaya sahiptir. 

Eğer sizinde dış cephe alanınızda bu türden bir hizmete ihtiyacınız var ise Ankara Temizlik Şirketleri arasında ilk onlarda olan firmamızdan bu konuda bir fizibilite isteyerek fiyat teklifi istemeniz yeterlidir. İşinin ehli uzman Endüstriyel Dağcı teknisyenlerimizle Türkiye’nin her yerine hizmet vermekteyiz.


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara