Deri Koltuk Temizliği ve Bakımı

Ana SayfaHaberlerDeri Koltuk Temizliği ve Bakımı


Deri Koltuk Temizliği ve Bakımı


CSS Temizlik - 2019-07-25


Ankara’nın en iyi temizlik firması olarak sadece bizden hizmet almış olan müşterilerimiz değil, bu konuda bilgiye ihtiyacı olan tüm insanları bilgilendirmek büyük mutluluk. Bu yazımızda gerek otomobil deri koltuk temizliği gerekse ofis ve evlerimizde bulunan deri koltuk temizliğinden bahsedeceğiz. Göreceksinizki deri koltuk temizliği ve deri koltuk bakımı hiç bu kadar kolay ve hesaplı olmamıştır.

Aşağıda anlatacağımız yöntemi arabanızın, evinizin ve ofisinizin deri koltukları için rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu iş için marketlerden pahalı temizlik ürünleri almanıza gerek olmayıp ağır kimyasallarda içermediği için hem sağlığınızı, hem doğayı, hemde derilerinizi korumaktadır.

Yöntem çok basit: iki aşamalı yapacağımız uygulamada ilk aşama deri koltuk temizliği, ikinci aşama deri koltuk bakımı olacaktır. Deri koltuklarınızın temizliğinde kullanabileceğiniz hem hesaplı hemde deri koltuklarınıza zarar vermeyen en güvenilir ürünlerden birisi öncelikle arap sabunu marketlerde sıvı yada katı olarak bulabilirsiniz. Burada size bir sır vereyim ev temizliği yada ofis temizliğinde kullanılan ahşap zemin temizlik malzemeleri arap sabunundan üretilmektedir. Marka olarak pronto, lofçalı ve ABC’yi önerebiliriz. Bununla birlikte saf zeytinyağından üretilmiş katkı maddesi içermeyen beyaz kalıp banyo sabunu rendelenerekte kullanılabilir.

Uygulama olarak 1/10 ölçeğinde sıcak suya arap sabunu yada rendelenmiş beyaz banyo sabunu eklenir. Karıştırılarak çözelti oluşturulur ve yumuşak bir sünger aracılığıyla deri koltuğun tüm alanları dairesel hareketlerle ovalanılarak silinir. Bir diğer kabta hazırlayacağınız ılık su ve mikrofiber bez ile sık sık durulama işlemi yapılır. Tüm deri koltuklar bu şekilde silinip kuruması beklenir.

Deri koltuk bakımı ise internetten, eczanelerden yada kişisel bakım mağazalarından kolaylıkla bulabileceğiniz sıvı vazelin ile yapacağız. Temiz bir bez yada sünger aracışığıyla sıvı vazellin derinin tüm yüzeyine nazik hareketlerle ince bir katman olacak şekilde yedirilir. Bu şekilde temizlik ve bakım işlemi tamamlanır. Bu aşamadan sonra deri koltuklarınıza en az 3(üç)saat oturmamanız tavsiye edilir. Bakım işlemi için katı vazelin kullanmayınız. Aksi halde katı vazelin deri koltuk yüzeyinde pütür pütür kalacak ve emilemeyecektir. Bu uygulamayı aynı şekilde araç deri koltuk temizliği ve bakımı amaçlı da yapabilirsiniz. Ankara temizlik firmaları olarak faydalı bir konuyu daha size anlatmış olduk.


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara