Kireçlenmiş Ve Altı Yanmış Ütü Nasıl Temizlenir

Ana SayfaHaberlerKireçlenmiş Ve Altı Yanmış Ütü Nasıl Temizlenir


Kireçlenmiş Ve Altı Yanmış Ütü Nasıl Temizlenir


CSS Temizlik - 2019-04-16


Yanmış ütü nasıl temizlenir, Altı Kararmış Ütü Nasıl temizlenir, Kireçlenmiş Ütü Nasıl Temizlenir sorularına sizlerde cevap arıyorsanız Ankara Temizlik Şirketleri olarak bu yazımızı okumanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.

1 - Altı Yanmış Ütü Temizliği Nasıl Yapılır:

Peki eğer ütünüzün altı yandıysa ne yapacaksınız? Durun hemen paniklemeyin! Çok basit ve maliyeti oldukça düşük bir yöntemle altı yanmış kararmış ütünüzün yerine size yeni bir ütü aldırmayacak bir yöntem kesinlikle yüzde yüz sonuç verecektir.

Doğal bir temizlik yöntemi olarak diş macununu ütünüz soğukken altına sıvayın. Daha sonra ütünüzü prize takın ve çalıştırın ısınan ütünüzü işe yaramaz bir kumaş veya çaput üzerine tatbik edin. Yanan kısımların temizlendiğini göreceksiniz.

2 - Kireçlenmiş Ütü Nasıl Temizlenir:

Bu iş için kullanacağımız ana madde pratik ev temizliğinin birçok alanında işimize yarayan beyaz sirkedir. Beyaz sirkenin kullanılmasındaki bir avantajda ütü içerisinde bir miktar kalsa dahi kıyafetlerinize zarar vermiyor olmasıdır. Ayrıca beyaz sirke kullanmanız halinde temizlik halinde oluşan buhar hem sirke kokmayacaktır, hemde ev atmosferindeki kötü kokuları yok edecektir. Uygulama olarak bir su bardağının yarısı su yarısı sirke olacak şekilde çözelti hazırlanır çözeltinin etki gücünü arttırmak için içerisine iri bir parça limon tuzu ekleyin ve limon tuzu eriyene kadar karıştırın. Bu karışımı temizlemek istediğiniz ütünün haznesine doldurun ve ütünüzü prize takrak en yüksek ısı derecesinin sağlayan programa ayarlayın. Ütünüz suyun ısındığı ve buhar basıncının hazır olduğuna dair uyarı ışığını yakmasından sonra buhar bitene kadar sürekli buhar püskürtmeye devam edin. Bu şekilde alt taraftaki deliklerden kireç çıktığını göreceksiniz. Daha sonra ütünüzü soğumaya bırakın ve su haznesini normal suyla doldurup tekrar boşaltın. Beyaz sirkenin dezenfektasyon özelliği bulunduğundan mikroplardan arındırma özelliği vardır. Bu sayede ütünüz daha uzun ömürlü kullanırsınız.

3 - Ütü Altına Yapışan Maddelerin Çıkarılması:

Ütü Altına Yapışmış Naylon Nasıl Çıkarılır? Ütü Altına Yapışmış Kumaş Nasıl Temizlenir? Ütü Altında Oluşan Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir? Sizde soruların cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Diş macunu ile ütü temizliği herzaman fayda sağlamayabilir. Bu durumda eski yada kullanmadığınız bir kumaşın üzerine belli bir katman oluşturacak şekilde  bolca tuz serpin. Fişe taktığınız ütünüzü iyice ısındıktan sonra bu kumaşın üzerinde bekletin ara sıra bastırarak hareket ettirin. 5 yada 6 dakikalık bir uygulamadan sonra ütünüzün temizlendiğini farkedeceksiniz.

Bu ve buna benzer bilgileri edinebileceğiniz www.youtube.com web sitesinden ilgili video izleyebileceğiniz gibi birçok pratik ev temizliği hakkındada bilgiyide https://www.ankaratemizliksirketi.vip adresimizdende edinebilirsiniz.  

 

 


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara