Su Baskını Sonrası Temizlik


Su Baskını Sonrası Temizlik


CSS Temizlik - 2018-05-29


Son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden yağışlar nedeniyle ülkemiz genelinde birçok yerleşim alanında altyapı gider sisteminin yetersiz kalması nedeniyle de sel ve su baskınları olmaktadır. Bu su baskınları  bir çok eve ve iş yerine maddi anlamda zarar vermektedir trafikteki araçları da sürükleyerek tam anlamıyla bir doğa felaketinden dönüşmektedir. Malesef yoğun şekilde yağan bir yağmurla eğer ev yada işyerimizin bulunduğu kat yüksekliği fazla değil ve çevre altyapısı da yeterli değilse alınabilecek önelmler anlamında yapabilecek çok fazla bir şey kalmamaktadır. Zarara uğramış olan vatandaşlarımız ev, işyeri ve  araçlarında meydana gelen zararı tazmin etmek adına devletin sağlamış olduğu bazı desteklerden faydalanabileceği gibi ev ve işyerleri için daha önce yapılmış olan konut veya işyeri sigorta poliçeleri ile zarar gören araçlar için  trafik ve kasko sigorta poliçeleri kapsamında zararlarını tazmin edebilmektedirler. 

Konut sigortası kapsamında yer alan sel ve su baskını, sigortalanan binanın çevresindeki nehir, çay, dere ve kanalların taşması, olağanüstü meydana gelen sel sonucu dışarıdan basan suların vereceği zararları güvence altına alır. Bu güvencenin işlevini yerine getirmesi, hasar tespiti yapılabilmesi için sigorta sahiplerine bazı görevler düşmektedir.

1 - Konut poliçesinde su basma teminatına sahipseniz yapmanız gereken ilk şey, suyu kaynağından kesmek ve zararın büyümesine engel olmaktır.
2 - Zararın büyümesine engel olmak ve gerekli tedbirleri almak sigorta sahiplerinin en büyük görevlerindendir. 
3 - Konut sigortalı kişi zarara engel olduktan sonra hasar ihbarını sigorta şirketine 5 iş günü içerisinde yapmalı ve Hasarın tespiti için ekpser talebinde bulunmalıdır.

Su Baskını Olan Bir Oda Resmi

Bu noktada zararın en aza indirilmesi ve hayatı olumsuz yönde etkileyen bu doğal afetin etkilerinden bir an önce kurtulup normal hayat akışına devam edilebilmesi için bir an önce harekete geçilmeli,  suyun tahliyesi, temizlik işlemleri ve mevcut eşyaların kurtarılması çalışmasına acilen başlanmalıdır. Normal şartlarda hayat kaynağımız olan su bu ve benzeri doğal afetlerle hayatımızı ciddi yönde olumsuz etkilemekte ve tahrip edici gücü sayesinde her geçen saat yapılarımızda ve araçlarımızda zararları daha da büyük olmasına neden olmaktadır. İşte bu noktada biz CSS Endüstriyel Temizlik Hizmetleri olarak Ankara su baskını temizliği hizmetimiz ile zararınızı en aza indirmeyi amaçlamaktayız. Bizden alacağınız hizmet esnasında öncesi ve sonrası yapacağımız fotoğraflamalar ve düzenlediğimiz resmi fatura ile sigorta kapsamında olan teminatlarınızda sigorta şirketinden almanız mümkün olabilecektir. Su baskını temizliğinde uzman olan firmamız size 24 saat hizmet vermeye hazır.


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara