Ankara Dış Cephe Cam Temizliği ve Zor Projeler


Ankara Dış Cephe Cam Temizliği ve Zor Projeler


CSS Temizlik - 2018-03-12


Ankara dış cephe cam temizliği ve zor projeler adlı makalemizde  ankara temizlik şirketleri arasında son 5 yıldır oluşmaya başlayan ve hızla devam eden yüksek katlı binalar dış cephe cam silimin de büyük bir pazar oluşturmaktadır. Bu sektörün en büyük sıkıntısı firma olmadan yani herhangi bir kayıt yaptırılmadan müşteriyi firma görünümü vererek bazı kişilerin bu işlere talip olmasıdır. Bunlar hem müşteri açısından hem de iş sağlığı ve güvenliği açısından çok büyük bir tehlike oluşturmaktadır. piyasada firmaların verdiği tekliflerin çok çok aşağısında bir teklif sunarak genellikle müşterilerin ilgisini çekebilmektedirler. Sadece fiyat indeksli olan müşteriler bu insanlarla çalışabiliyorlar. Ancak dış cephe cam temizliği işinin bitirilmesi çok zor olmaktadır. Ankara’daki Dış Cephe Cam silimi gerektiren en zor plazalar.
 

Koç Kuleleri: Ankara’nın en yüksek binalarından olan koç kuleleri yüksekliğinden dolayı aşırı rüzgar alan cephe sadece üst düzey profesyonel camcı personeller tarafından silinmelidir. Ayrıca koç kuleleri temizliğini yapacak olan temizlik firması rüzgar ölçümünü yapabilecek bütün iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alabilecek profesyonelliğe sahip bir firma olmalıdır. 2017 yılında Koç kuleleri A bloğu 1.5 ayda bitiren firmamız üst düzey bir profesyonellik göstermiştir. B bloğun yapılması yapan firmanın profesyonel olmadığı için bitirilmesi tam 5 ay sürmüştür. Bu konudan da profesyonel firmanın gerekliliğini anlayabiliyoruz.
 

Yıldırım Kule: İnşaatı yeni tamamlanmış olan kulemiz gerçekten mükemmel bir mimari yapıya sahip olan ve kalitesi ile göz dolduran Yıldırım Kule  dış cephe cam silimi için hem çok yüksekte kalması hem de eğimli yapısı ile zor bir projedir. İnşaat sonrası cam temizliği işini 2017 yılında gerçekleştiren firmamız 40 günde işi tamamlamıştır. Alt kısımlarını mobil vinç ile tamamladığımız projemiz keyifle çalıştığımız bir proje olmuştur. Yıldırım Kule Tesis Müdürü olan Gökselin beyin profesyonelliği hem de müşterinin inanılmaz iyi niyeti ile keyif ve istekle çalıştığımız bir proje olmuştur.
 

Park Ofis Rezidans: Park Oran Konutları içinde bulunan Park Ofis Rezidans ön ve arka olmak üzere 2 cephe sahiptir. Elips şekline sahip olan plazamız 2 adet raylı kule vinç ile silinmektedir. Raylı vinç sistemlerinin çok kullanışlı olmaması sebebi ile dış cephe cam temizliği işi biraz zor olmaktadır. 30 gün süren silim işini 2017 yılında firmamız üstlenmiştir. 
 

Farilya İş Merkezi: Çukurambar da yapılan ilk iş merkezlerinden olan Farilya İş Merkezinin dış cephe cam silim işini 2016 yılında firmamız üstlenmiştir. Alt zeminlere Kule vincin ulaşmadı iş merkezinde vincin ulaşmadığı yerler mobil vinç ile silinmektedir. Farilya İş Merkezi profesyonel bir camcı ile 20 günde tamamlanabilmektedir.

Nekt Level Rezidanslar: İnşaat sonrası ilk silimini yapan firmamız çok zor bir projenin de altından titizlikle kalkabilmiştir.

İnnova Bilişim Odtü Teknokent: 4 yıl boyunca sabit temizliğini yaptığımız İnnova bilişimin 2017 yılı dış cephe cam siliminide ayriyeten üstlendik. Mobil vincin ulaşamadığı cephe zemini, iskele ve dağcı sistemi ile temizlenmiştir.

 

    Hazırlayan

Mustafa Karadaş


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara