Tüm Detaylarıyla Ev Temizliği Nasıl Yapılır?


Tüm Detaylarıyla Ev Temizliği Nasıl Yapılır?


CSS Temizlik - 2018-02-28


Mobilya Temizliği Nasıl Yapılır?
Tip, stil ve yüzeyin cinsine göre mobilya temizliği farklılık gösterir. Uygun işlemler mobilyanın güzelliğini, yapısını korur ve mikroorganizmaların tahrip edici etkisini azaltır. Mobilya yüzeyleri tahta, metal, plastik, boyalı, renkli, deri veya dokuma olabilir mobilya için temel temizlik İşlemleri kuru toz alma, islak toz alma, vakumlu temizleme, yıkama ve cilalamadır.Tahta mobilyaların tozu alınmalı, silinmeli ve cilalamalıdır.Kullanılan sabun veya sentetik deterjan nötral olmalıdır. Mobilya cilası güzellik, yapı, parlaklık ve koruma amacıyla kullanılır. Dokuma kaplı kısımlar vakumlanır ve köpük metodu ile silinir.Boyalı mobilyaların tozu alınır, silinir ve cilalanır. Bambu tipi mobilyaların tozu alınabilir, yıkanabilir, silinebilir. Nötral bir sabun veya sentetik deterjan kullanılmalıdır. Mobilya cilası parlaklık kazandırmak İçin sert fırça ile uygulanmalıdır.fazla cilayı Çıkarmak için temiz kuru bir bez kullanılır. Boyalı metal yüzeyler aynı boyalı mobilya gibi işlem görmelidir.
Boyalı metal yüzeyler aynı boyalı mobilya gibi işlem görmelidir. Aliminyumu temizlemek için aliminyum yünü kullanılır. Daha sonra özel metal parlatıcı ile parlatılır. Pirinç kolayca kirlenir, fakat verniklenebilir. Verniklenmiş pirincin tozu alınabilir ve yıkanabilir. Krom-nikel mobilyalar orta yumuşaklıkta bir çözelti ile temizlenir, durulanır, kurulanır.Döşeme kaplı mobilyalar moher dokuma deri sentetik Materyarlerden biri ile kaplanabilir. Moher Ve naylon kaplı mobilyalar fırçalanır, vakum temizleyici ile temizlenir. Sanitasyonu sağlamak için daha sonra şampuanlamamalıdır. Şampuanlamadan sonra iyice kurtulması sağlanmalıdır. Çünkü ıslak kalan yüzeylerde Küflenme olabilir. Deri kaplı mobilyaların tozu kuru bezle alınır, periyodik olarak deri sabunu ile temizlenir ve cilalanır. Isı deriye kurutulabilir ve çatlamalara neden olur. İslaklık İse küfe neden olabilir. Dokuma kaplı her türlü mobilya vakumlanmalıdır. Sentetik dokuma kaplı mobilyaların kuru tozu alınmalı, Vakumlanmalı ve islak silinmelidir. Doku, lif ve rengine bağlı olarak yumuşak bir sabunla yıkanmalı ve durulanmalıdır. Çok fazla kirlenmiş ve temizlenmesi mümkün olmayan mobilya kaplamaların değiştirilmesi gerekir.Temizlik şirketleri olarak bu temizlikleri çok iyi okumalıyız ve ankara temizlik şirketleri arasında bu konuları bilimsel araştırma haline getiren bir firmayız.


Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Pencereleri ve kapı aralıklarını dekore etmek için kullanılan örtülerdir. Bazen duvarı ve bir bölmeyi ayırmak için veya yapı hatalarını gizlemek için kullanılır. Çeşitli liflerden yapılabilir. Kuru temizleme veya yıkama yapılabilir. Bu lifin kaynağına göre belirlenir. Yıkanabilenler çıkarılıp yıkanır, temizlenir. Damaslı, moher, vual  ve el baskılı perdeler için ticari olarak hazırlanan özel temizleyiciler kullanılır.
 

Jaluzi temizliği Nasıl Yapılır?

Toz alma, vakumlama, fırçalama, yıkama şeklinde temizlik olabilir. Tozların yayılmasını En aza indirmek için silme tercih edilir ve elektrik süpürgesi ile tozunun alınması önerilebilir. Sıvı deterjan ılık suyla karıştırılır. Jaluzinin sivri kısımları kesiklere neden olur, dikkatli olmalıdır. Bir tarafı silinir ve diğer tarafa çevrilir.
 

Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

 Duvar temizleme yapılmadan önce mutlaka tavanların temizlenmesi gerekir. Tüm duvar ve tavanlarda kullanılabilecek özel bir temizleme ajanı yoktur. Hatta kirlerin çıkarılma yöntemleri bile farklıdır. Duvar ve tavanlarda biriken kirler çeşitlidir. Temizlik personeli duvarları  elle veya makineyle temizleyebilir. Temizlik çözeltileri yüzeyin ve çıkarılacak Kirin cinsine göre seçilmelidir. Yıkama işleminde dört temel adım vardır: yıkama,yıkama çözeltisinin toplanması, ilk ve ikinci durulama. Yıkama  ve kurulamada İki kova ve iki sünger kullanılır. Elle yıkamada dairesel hatlar uygulanmalıdır. 

CSS Endüstriyel Temizlik hizmetleriankara temizlik firmaları daha kaliteli ve sorunsuz hizmet yapsın diye bu konuları paylaşmaktan gurur duyarız.

 

    Hazırlayan 

Mustafa Karadaş


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara