Ofis Temizliği


Ofis Temizliği


CSS Temizlik - 2018-02-22


Ankara temizlik firmaları ve Ankara temizlik şirketleri araması yapıldığında profesyonel ve kurumsal yapıda çok fazla firma bulunamamaktadır. Ankara’ya bu konuda kurumsalığı ve profesyoneli getirecek olan firmamız sizlere en iyi hizmeti sunacaktır. Ofis temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken konuların başında güvenlik gelmektedir. Belki temizlikle çok alakalı değildir ama ofiste müşterilerin en büyük şikayetleri kaybolan ve yeri değişen eşyalar. Ofis temizliği yapılırken yeri değişen eşyalar müşteri personel firma arasında çok büyük sorunlar meydana getirmektedir. Bunun nedeni müşterinin o eşyanın kaybolduğunu düşünmesi ve odaya da girenin sadece temizlik personeli olması arada telafisi imkansız diyaloglara neden olmaktadır.Daha sonrasında kaybolduğu düşünülen eşya bulunsa bilse,temizlik personelinin hırsızlık gibi bir suç İle suçlanması veya şüpheli durumuna sokulması diyaloğun telefisiz bittiğini göstermektedir.Onun için ofis temizliği yapan personeller aksi söylenmediği durumda temizlediği odadaki eşyaları,masa üstündeki eşyaları aldığı yere bırakmak zorundadır.Böyle daha güzel durdu,orda üst üste gelmişti demeden odayı veya masayı kullananın farklı bir isteği olmadan eşyaların yeri değiştirilmemelidir.

Yedi Adımda Ofis Temizliği

1.Adım: Ofisde bulunan çöplerin alınması çöp kovasına yeni poşetin takılması. Çöpleri döküp çöp poşetlerini almazsanız poşet koku yapar ve şikayet alırsınız.
2.Adım: 50cm-2 metreye kadar olan düz zeminlerin tozunun alınması. Muhakak mavi kova,mavi bez ve genel temizlik kimyasalı kullanılmalıdır.
3.Adım: Sabit telefon temizliği. Sabit telefon temizliği beyaz renk bez ve sanitasyon özelliği olan kimyasal İle temizlenmesi gerekmektedir. Bu kimyasal püskürtme yöntemi ile kullanılmaz.
4.Adım: Masa üstü temizliği. Masa üstü temizliği mavi renk kova ve mavi bez ile temizlenir, genel temizlik kimyasalı kullanılır. Masa temizliği yapılırken masanın üstündeki hiç bir eşyanın yeri değiştirilmemelidir. Aşırı dağınık ve temizlik yapılmasına engel olacak masaların temizliğini yapmadan ekip şefinize haber vermeniz gerekmekte ve onun direktiflerine göre temizliği yapmalısınız.
5.Adım: Cam önlerinin temizlenmesi ve cam lekelerinin temizlenmesi. Cam önlerinin tozunu alırken mavi bez mavi kova ve genel temizlik kimyasalı kullanılmalıdır. Cam alanların için iz bırakmayan microfiber bez ve püskürtme yönetemi İle cam sil kullanılmalıdır.
6.Adım: Zemin temizliği yapılır. Zemin halı ise vakumlaması  ve lokal leke müdahalesi yapılır,haftada 1 komple makine yardımı İle yıkanır. Zemin sert zemin ise (parke,mermer,fayans) kuru Mop atıldıktan sonra uygun kimyasal ile ıslak paspas atılır.
7.Adım: Tüm işlemlerin eksiksiz yapıldığının kontrolü, lamba kontrolü ve odayı teslim etme.
Yukarıda yazdığımız bu adımlar ofis temizliğinde işinizi çok kolaylaştıracak ve daha profesyonel bir çalışma yapmanızı  sağlayacaktır. Asla kirli su ve kirli bez ile temizlik yapmayınız. Tüy bırakan bezlerle temizlik yaptığınızda ıslak iken farkedemediğiniz masanın durumu kuruduğunda temizlenmemiş halinden bile çok daha kötü olduğunu göreceksiniz. Temizlik sularınızı çok uzun kullanmayın.İşin daha hızlı gittiğini düşürken tekrar temizlediğiniz bütün yerleri elden geçirmek zorunda kalabilirsiniz.Kalmış yarım yiyecekleri,en çok yapılan yanlışlardan biri olan masadaki parfümleri kullanmayı asla düşünmeyin. Küçücük şeylerden dolayı çok zor durumlara düşebilirsiniz.


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş


 Hemen Ara