Ankara Temizlik Firmaları


Ankara Temizlik Şirketleri endüstriyel mutfaktan kasıt: catering yemek firmaları, restoranlar, fastfoodlar veya kamu özel yemekhanelerinin profesyonel ekipmanlar kullanarak yiyecek depolama, hazırlama ve pişirme amaçlı kullandıkları alanlardır. Bu alanlar kapasiteleri gereği bazen günde binlerce insana hizmet vermektedir. Bazen 7/24 hiç durmadan işletilen bu alanlarda evlerimizdeki mutfaklardan farklı olarak ciddi bir kirlenme olmakta ve düzenli temizlik yapılmaması halinde bu kirlenme durumu mutfak kapasitesini düşürmekte ve çalışma ortamının gerek işgüvenliği gerek hijyen gerekse çalışan usta ve işçilerin verimliliğinin olumsuz yönde etkilenmesine sebep olmaktadır.

Bu tür mutfaklarda evsel mutfaklardan farklı olarak buharlaşan yağlar zamanla kalın, kurumuş ve sert katmanlar oluşturur, sürekli yanan canavar ocakları ve ızgara sistemleri üzerlerine sıçrayan yiyecek artığı ve yağlardan dolayı karbonize olmuş kalın kömürsü sert bir katmanla kaplanır, yerler ve diğer tüm ıslak zemin duvarlar kayganlaşır ve matlaşır, havalandırma baca filtreleri tıkanır bacalar kurum bağlar, zemin giderleri tam anlamıyla tahliye edilemediğinden katı ve sıvı gıda artıkları nedeniyle tıkanır küflenir kötü kokular yaymaya başlar. Ankara temizlik şirketleri ile tüm bu etkenler bir araya gelince doğal olarak böceklenen ve mikrop yuvası haline gelen mutfakta hijyenden bahsetmek mümkün olamaz. Kirlenen ekipmanların pişirme süreleri uzar, gıdalar doğal lezzeti ile pişirilemez ve aşırı kirlenme sebebi ile çalışma ortamı konforu düşer.

Böyle alanlarda evlerimizde kullandığımız klasik bulaşık deterjaları ya da krem kıvamlı ovma maddeleri hiç bir işe yaramaz. Ayrıca uygun kimyasalları temin etseniz bile bu iş için tasarlanmış özel kişisel koruyucu ekipmanlar (eldiven, gözlük, kartuşlu maske,bone), kazıyıcı, ovma teli, spatula, basınçlı buhar makinası ve dozaylacı pompa gibi bir çok özellik gerektiren profesyonel ekipmanlara ve bu konuda tecrübe sahibi uzman bir ekibe ihtiyaç duyarsınız. Ankara temizlik şirketleri bu tür bir temizlikte harcanan işçilik zaman ve emek bakımından diğer temizlik işlerine nazaran en az iki kat daha fazla olmaktadır. Bunun yanısıra kullanılan kimyasalların özelliği nedeniyle İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı açısından da çalışan personellerin daha dikkatli olması ve mevzuatlar gereği tehlikeli iş sınıfına giren bu tür işler için gerekli eğitimleride almış olması gerekir. Şirketimiz bu tür temizlik işlerini genellikle mutfakların çalışmadığı gece ya da hafta içi en az iş yapılan zaman aralıklarında mevcut işlerinizi aksatmadan yapmaktadır. Daha fazla bilgi almak ve size özel çözüm önerilerimiz için lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.